U sklopu aktivnosti iz elementa osposobljavanje stručnjaka i jačanje članova obitelji s ovisnim članom kroz razvoj e-learning modela učenja, predviđena je edukacija za stručnjake o pružanju socijalnih usluga putem interaktivne web stranice i mobilne aplikacije. Kroz edukaciju stručnjaci će se upoznati sa samim radom čitavog servisa pomoću kojeg našim korisnicima omogućavamo bezbrižno korištenje mnogih usluga koje su im to sad bile ili jako teško dostupne ili potpuno nedostupne. Stručnjaci će se ojačati u smislu da će naučiti koje su to usluge koje omogućavamo korisnicima kroz projekt, koje su najčešće poteškoće s kojima se susrećemo i načine kako ih rješavamo, koje su najčešće usluge koje korisnici traže, te pristupe koje koristimo prilikom ispunjavanja istih. Uspostavit ćemo novi model posredničke komunikacije na način da ćemo osposobiti stručnjake iz partnerskih organizacija da budu prvi kojima će se njihovi članovi obratiti za pomoć, posebno oni koji ne koriste aktivno digitalne alate, kako bi isti također mogli doći do tražene usluge. Smatramo da ćemo na taj način obuhvatiti baš sve zainteresirane za korištenje naših online socijalnih usluga.
Edukacija će se sastojati od teorijskog i praktično djela. U teorijskom djelu stručnjaci će se upoznati sa samom idejom projekta, detaljno će upoznati svaku od socijalnih usluga koje nudimo, te načinom na koji planiramo osigurati održivost projekta, a na što će oni znatno utjecati svojim budućim angažmanom.
Praktični dio uključivat će korištenje online servisa, uključujući web stranicu i mobilnu aplikaciju. Stručnjaci će naučiti kako u ime svojih članova mogu zatražiti pojedinu uslugu, te kako koristiti ostale mogućnosti koje servis nudi, od kojih je svakako najzanimljiviji e-learning učenja znakovnog jezika. E-learningu ćemo također posvetiti dio edukacije kako bismo osvijestili sve one stručnjake koji rade s osobama oštećena sluha, a još uvijek nisu naučili znakovni jezik, da to učine čim prije, jer će na taj način olakšati međusobnu komunikaciju s korisnicima, ali i osvijestiti zajednicu o važnosti poznavanja kulture Gluhih, od čega je najzastupljeniji njihov jezik, budući da se poznavanjem nečije kulture isti najbolje prihvate kao ravnopravni članovi društva, što osobe oštećena sluha svakako jesu.
Edukacija o pružanju socijalnih usluga putem online servisa trajat će 2 dana, a svim sudionicima bit će osiguran topli obrok i noćenje. Stručnjaci će nakon edukacije dobiti potvrdu o sudjelovanju.
Održavanje edukacije predviđeno je za prosinac 2021., a o točnom datumu svi će biti pravovremeno obavješteni.
Projekt je financirala EU iz Europskog socijalnog fonda, OP Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. u iznosu od 1.499.382,72 kuna s intenzitetom potpore od 100%. Trajanje projekta je 24 mjeseca. Nositelj projekta je Udruga (na)gluhih osoba Videatur.